spravy.sk spravy.sk

Od soboty talianska pobrežná stráž zachránila 3700 prisťahovalcov

Od soboty talianska pobrežná stráž zachránila 3700 prisťahovalcov

Vyše 3400 ilegálnych imigrantov zachránila talianska pobrežná stráž od soboty do dnešného rána z vratkých lodí plaviacich sa v blízkosti pobrežia Líbye. 

3-ef4ec44e2ef49d2cda6b79da3e31cfd654f38a4e.jpg
Talianska pobrežná stráž predpokladá, že počas dňa sa v Stredomorí uskutočnia ďalšie záchranné operácie, keďže prevádzači zrejme na plavbu využijú pokojné more. 

Časť imigrantov previezli na taliansky ostrov Lampedusa, ktorý leží najbližšie k africkému pobrežiu. Ďalších by mali do dnešného večera prepraviť na Sicíliu alebo do záchytných táborov na juhu Talianska. 

Ich štátna príslušnosť nie je známa, ale ide opäť o ilegálnych imigrantov z Afriky a Blízkeho východu. 

Na záchrannej operácii sa okrem člnov talianskej pobrežnej stráže a colnej správy podieľala aj francúzska hliadkovacia loď Commandant Birot, ktorá má na palube sanitárny a zdravotnícky materiál a je posilou v rámci obnovenej operácie EÚ nazvanej Triton. 

Talianska pobrežná stráž v sobotu večer informovala, že v tento deň zachránila v Stredozemnom mori ľudí zo 16 lodí, ktoré sa počas plavby ocitli v núdzi. 

Podľa odhadov talianskeho ministerstva vnútra by sa tento rok mohlo pokúsiť dostať do Talianska až 200.000 imigrantov, čo by bolo o 30.000 viac ako vlani. Očakáva sa, že prevádzači na ich prevoz využijú príjemné jarné počasie a pokojnú hladinu mora v lete.


Zdroj: TASR
dch

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia