spravy.sk spravy.sk

Islamský štát sa prihlásil k zodpovednosti za atentát s 19 obeťami

Islamský štát sa prihlásil k zodpovednosti za atentát s 19 obeťami

Extrémistická organizácia Islamský štát (IS) sa prihlásila k zodpovednosti za útok trhavinami umiestnenými v autách, ktorý sa udial v noci nadnes v Bagdade a zomrelo pri ňom najmenej 19 ľudí. Atentát bol podľa vyhlásenia IS namierený proti šiitským polovojenským oddielom.

3-fb223a92db2d700044f39f53c66c06c813fe2059.jpg
Dve výbušniny uložené v automobiloch vybuchli desať minút po sebe v bagdadskej mestskej štvrti Karráda, známej svojimi reštauráciami, kaviarňami a zmrzlinárňami.

Polícia uviedla, že mŕtvymi i ranenými sú väčšinou predavači a ľudia, ktorí si práve uctievali pamiatku výročia smrti imáma Alího, kľúčovej postavy šiitskej odnože islamského náboženstva. Medzi mŕtvymi sú aj dvaja dopravní policajti.

Dnešné vyhlásenie Islamského štátu o jeho zodpovednosti za masaker nesie rukopis podobných oznámení z tohto týždňa, v ktorých bojovníci z IS označujú útoky za svoju reakciu na boje v provincii Anbár na západe Iraku.

V priebehu tohto týždňa sa v irackej metropole odohralo viacero bombových útokov uskutočnených pomocou explozívnych materiálov uložených v automobiloch.


Zdroj: TASR
dch

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia