spravy.sk spravy.sk

V Japonsku sa začalo to najkrajšie obdobie. Ľudia si ho chcú užiť aj napriek koronavírusu
zdroj: instagram.com

V Japonsku sa začalo to najkrajšie obdobie. Ľudia si ho chcú užiť aj napriek koronavírusu

Napriek epidémii nového koronavírusu si mnohí Japonci nenechali ujsť stretnutia s priateľmi a v rámci osláv sviatku kvitnúcich kvetov sa vydali do parkov a záhrad, aby obdivovali bohato kvitnúce japonské čerešne - sakury.

Tokijský guvernér Juriko Koike poznamenal, že pripraviť Japoncov o sviatok hanami by bolo to isté, ako zakázať Talianom objať sa na privítanie. Apeloval však na ľudí, aby sa pred koronavírusom chránili a nevytvárali veľké skupiny, keď budú pod kvitnúcimi sakurami piknikovať.

TASR/AP

Mnohí ľudia prechádzajúci sa v parkoch napriek výzvam úradov nemali na tvárach ochrannú masku.

V jednom z tokijských parkoch prechádzalo podľa AFP auto, ktorého posádka z megafónu upozorňovala ľudí, aby sa nezhlukúvali. Mnohé trávniky boli ohradené, aby sa zabránilo piknikovaniu a večierkom pod holým nebom. AFP vo svojej správe konštatovala, že na rozdiel od uplynulých rokoch sa tento rok v parkoch nekonali hromadné firemné podujatia.

Jeden z piknikujúcich pre AFP vysvetlil, že počas kvitnutia sakúr sa s priateľmi zvykne na pikniku stretávať každý víkend, tento rok však budú mať len jediný. "Chceli sme sa stretnúť aspoň raz," uviedol, pričom dodal, že pohľad na kvitnúce sakury je preňho "zhmotnená radosť z jari".

TASR/AP

Obdobie kvitnutia čerešní je jedným z najdôležitejších ľudových sviatkov v Japonsku. Tamojšie médiá sa každý rok pretekajú, ktoré z nich dá presnejšiu predpoveď, kedy sa rozvinú prvé kvety.

Za normálnych okolností sviatok hanami láka do Japonska aj tisíce turistov zo zahraničia. 

TASR/AP
TASR/AP

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac