spravy.sk spravy.sk

Ako Wu-chan porazil koronavírus: dokumentárny film ukazuje mesačný boj s epidémiou
zdroj: video

Ako Wu-chan porazil koronavírus: dokumentárny film ukazuje mesačný boj s epidémiou

Pôvodné ohnisko pandémie nového koronavírusu, čínske mesto Wu-chan, hlásilo v stredu iba jeden nový prípad nákazy, a to už druhý deň po sebe. Jednoducho povedané, zvládli to, a to hovoríme o najľudnatejšej časti sveta.

Prvé prípady ochorenia COVID-19 hlásili vo Wu-chane vlani v decembri. Toto sú ale oficiálne informácie. Veľmi dobre vieme, že prvý pacient bol v Číne už 17.11., no vláda nákazu tajila.

V Číne zaznamenali celkovo 80 890 prípadov nákazy koronavírusom, vrátane 3 237 úmrtí. Väčšina infikovaných pacientov sa vyliečila.

Pripomeňme si, že stále hovoríme o oblasti, kde je doslova hlava na hlave. Aj keď posledné informácie hovoria už o tom, že v Európa už počtom nakazených tromfla celú Áziu. Vedzme ale, že to Čína zvládla a celkom rýchlo, zvládneme to teda aj my. 

Koncom februára zverejnila čínska televízna sieť CGTN na svojom YouTube kanály polhodinový dokument o epidémii ochorenia Covid-19.

Krátky dokumentárny film s názvom The Lockdown: One Month In Wuhan zobrazuje jeden mesiac života vo viac ako 10-miliónovej metropole provincie Chu-pej. Film však začína až 23. januárom o 10. hodine ráno. Boj začína.

zdroj: youtube.com

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac