spravy.sk spravy.sk

P. Pellegrini: Už sa cítim lepšie, ale doliečenie potrvá ešte niekoľko dní
zdroj: TASR/AP

P. Pellegrini: Už sa cítim lepšie, ale doliečenie potrvá ešte niekoľko dní

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) po stredajšom rokovaní s predsedom ruskej vlády Michailom Mišustinom informoval novinárov o tom, že po hospitalizácii počas predchádzajúcich dní sa už cíti "trochu lepšie", avšak ostáva v opatere lekárov.

"Vyžaduje si to ešte stále nejaké doliečenie, ktoré ešte bude trvať niekoľko dní," konštatoval.

Ako pripomenul, stredajšia cesta do Moskvy zrejme nebola preňho poslednou vo funkcii predsedu súčasnej vlády. Po sobotňajších (29. 2.) voľbách má na programe ešte samit Vyšehradskej štvorky s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom pravdepodobne v Budapešti a samit EÚ k rozpočtu tohto zoskupenia.

"Nemyslím si, že hneď do niekoľkých dní sa po voľbách sformuje vláda a ja by som spolu s terajšou vládou musel podať demisiu," vysvetlil.

Na rokovaní s Mišustinom sa podľa Pellegriniho hovorilo aj o nadchádzajúcom 75. výročí skončenia sa druhej svetovej vojny.

"Ruská strana ocenila prístup SR a slovenského národa k osloboditeľom a uctievaniu si pamiatky padlých z Červenej armády na celom území SR," uviedol. Rusko sa na jeho pozvanie plánuje zúčastniť na vysokej štátnej úrovni na oslavách skončenia sa vojny, ktoré sa budú konať 8. mája v Liptovskom Mikuláši.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac