spravy.sk spravy.sk

V Taliansku podľahol koronavírusu 12. človek, počet prípadov stúpol na 374
zdroj: TASR/AP

V Taliansku podľahol koronavírusu 12. človek, počet prípadov stúpol na 374

Taliansko zaznamenalo v stredu na svojom území ďalšie úmrtie na respiračné ochorenie spôsobované novým druhom koronavírusu, čím ich celkový počet stúpol na 12. Počet nakazených sa medzitým zvýšil na 374, vyplýva zo zverejnených údajov talianskeho úradu civilnej ochrany, ktoré priniesla agentúra AFP.

Všetky osoby nakazené koronavírusom SARS-CoV-2, ktoré doteraz v Taliansku zomreli, boli buď v pokročilom veku, alebo trpeli aj inými zdravotnými ťažkosťami.

Najnovší smrteľný prípad je prvým, ktorý bol zaznamenaný v regióne Emilia-Romagna. Obeťou je 70-ročný pacient z mesta Lodi ležiaceho v doteraz najhoršie postihnutom regióne Lombardsko, informovala agentúra APA s odvolaním sa na úrad civilnej ochrany. Pacient zomrel na jednotke intenzívnej starostlivosti nemocnice v meste Parma.

Spomedzi všetkých prípadov nakazenia väčšina stále pripadá na Lombardsko, prvýkrát však boli hlásené aj z regiónu Marky ležiacom pri pobreží Jadranského mora. Okrem iných sa nakazili štyri neplnoleté osoby vrátane štvorročného dievčaťa, spresnila APA.

Taliansko sa s počtom vyše 300 infikovaných ľudí dostalo už predtým na prvé miesto v Európe, pričom je zároveň tretie vo svete za Čínou a Južnou Kóreou.

Výskyt koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie pomenované COVID-19, hlásili po prvý raz v decembri 2019 v čínskom meste Wu-chan, metropole provincie Chu-pej. Odtiaľ sa medzičasom rozšíril do desiatok krajín.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac