spravy.sk spravy.sk

V Korutánsku zomrela Talianka, lekár nevylúčil nákazu koronavírusom
zdroj: TASR/AP

V Korutánsku zomrela Talianka, lekár nevylúčil nákazu koronavírusom

Podozrenie z nakazenia novým druhom koronavírusu vyvolal prípad dovolenkárky z Talianska, ktorá zomrela v noci na stredu na území rakúskej spolkovej krajiny Korutánsko. Pohotovostný lekár infekciu nevylúčil a vzorky získané výterom boli zaslané na testy, informovala tlačová agentúra APA s odvolaním sa na vyhlásenie krajinskej samosprávy.

Nemenovaná žena vo veku 56 rokov, pochádzajúca z talianskeho regiónu Furlansko (Friuli), zomrela v apartmánovom komplexe v korutánskom stredisku Bad Kleinkirchheim.
Komplex po úmrtí uzavreli a obyvatelia, ktorých podrobujú vyšetreniam, ho zatiaľ nesmú opustiť. Rakúske i talianske úrady sa medzitým snažia zistiť, s kým prišla zosnulá žena v poslednom čase do styku.

Predstaviteľ tlačového odboru korutánskej samosprávy Gerd Kurath spresnil, že dovolenkárka pochádzala z okolia mesta Udine a v Korutánsku sa zdržiavala od minulého piatku. Referentka pre oblasť zdravotníctva Beate Prettnerová apelovala na obyvateľov Korutánska, aby zachovali pokoj, a ubezpečila o prijatí "všetkých potrebných opatrení".
Výsledok testov na prítomnosť nového koronavírusu má byť známy ešte v priebehu stredy.

Prvé dva potvrdené prípady osôb nakazených koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje akú

tne respiračné ochorenie, hlásili z Rakúska v utorok. Ide o dvojicu, ktorá pricestovala do spolkovej krajiny Tirolsko z najhoršie postihnutého talianskeho regiónu Lombardsko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac