spravy.sk spravy.sk

Trumpovi sa nepáči Oscar za najlepší film pre Parazita: O čom to, dopekla, celé je?
zdroj: TASR/AP

Trumpovi sa nepáči Oscar za najlepší film pre Parazita: O čom to, dopekla, celé je?

Americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi sa nepáči, že Akadémia filmových umení a vied (AMPAS) udelila Oscara v kategórii najlepší film juhokórejskej snímke Parazit. Informovala o tom v piatok agentúra AP.

Trumpovi sa na filme nepáči najmä jeho juhokórejský pôvod. Prezident Oscary komentoval vo štvrtok počas predvolebného zhromaždenia v meste Colorado Springs.

"O čom to, dopekla, celé je?" opýtal sa Trump. "Máme s Južnou Kóreou veľké množstvo obchodných problémov, a oni (AMPAS) jej ešte dajú cenu za najlepší film. Bolo to správne? Neviem," vyhlásil Trump.

Americký distribútor filmu firma Neon, ktorá k nemu vyrobila aj titulky, sa k Trumpovým výrokom vyjadrila na sociálnej sieti Twitter. "Je to pochopiteľné. Nevie totiž čítať," píše sa v príspevku.

Parazit sa do histórie zapísal ako vôbec prvý cudzojazyčný celovečerný film, ktorý zvíťazil v najprestížnejšej kategórii Oscarov - v kategórii najlepší film.

Film Parazit kriticky zobrazujúci triedne rozdiely v juhokórejskej spoločnosti, je príbehom chudobnej, avšak prefíkanej juhokórejskej štvorčlennej rodiny, ktorá sa infiltruje do domácnosti boháčov, približuje agentúra AFP. Spoločensko-satirická i kritická snímka sa zaoberá témou rozširujúcej sa priepasti medzi majetnými a chudobnými vrstvami obyvateľstva v Južnej Kórei.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac