spravy.sk spravy.sk

Pieseň pre Jána a Martinu...
zdroj: video

Pieseň pre Jána a Martinu...

A stále sa nám marí, že si tu s nami Ján a úsmev v tvojej tvári pokojne pláva k nám. To sú slová piesne venovanej Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej, ktorú naspievali Milan Lasica, Nora Ibsenová, Emma Drobná, Erik Šulc a Robert Pospiš. Skladba má názov Predstavujem si krajinu.

Autor projektu Marek Kučera na jeho webstránke pripomína rok 1989, keď Dežo Ursíny vystúpil vo Valašskom Meziřičí na festivale Valašský Špalíček, kde zahral pieseň Imagine od Johna Lennona. Keď pieseň končila, začal ju Dežo spievať ešte raz, ale už so slovenským textom, ktorý napísal Ivan Štrpka. Dežo vtedy skladbu venoval Jánovi Palachovi. Po 30 rokoch od tejto nahrávky sa umelci na podnet autora projektu rozhodli pieseň nahrať nanovo: "Vychádzajúc z textu Ivana Štrpku, sme skladbu nazvali Prestavujem si krajinu a venovali ju Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej."

Novú verziu piesne zaranžovali a vo svojom štúdiu nahrali Robert Pospiš a Martin Sillay. Obaja, okrem violončela, ktorým do skladby prispel Jozef Lupták, nahrali aj všetky hudobné nástroje. Pieseň do štúdia prišli naspievať Emma Drobná, Robert Pospiš, Nora Ibsenová, Erik Šulc a Milan Lasica. "Skladba Predstavujem si krajinu je spomienkou na život a lásku dvoch mladých ľudí, ktorí zmenili Slovensko a nikdy sa o tom nedozvedeli," odkazujú umelci.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac