spravy.sk spravy.sk

Inter bez Škriniara vyhral v Razgrade, Eriksen si otvoril gólový účet
zdroj: TASR/AP

Inter bez Škriniara vyhral v Razgrade, Eriksen si otvoril gólový účet

Futbalisti Interu Miláno sú jednou nohou v osemfinále Európskej ligy UEFA. V úvodnom šestnásťfinálovom dueli na pôde Ludogorca Razgrad sa v útoku dlho trápili, po góloch Christiana Eriksena a Romela Lukaka si však vďaka triumfu 2:0 vytvorili komfortnú pozíciu pred odvetou na San Sire. Slovenský obranca Milan Škriniar dostal od trénera Interu Antonia Conteho voľno a do Bulharska necestoval.

"V prvom polčase sme sa ťažko dostávali do rytmu. V druhom dejstve sme pridali na intenzite, začali sme si vytvárať gólové šance a dve z nich sme premenili. Skúšali sme aj nejaké nové veci a nie všetko bolo ideálne, najdôležitejšie však je, že sme zvíťazili," uviedol pre oficiálnu webovú stránku "modro-čiernych" Conte, ktorý bol spokojný s výkonom Eriksena. Dánsky stredopoliar si v 71. minúte otvoril strelecký účet v Interi.

Conte je presvedčený o tom, že Eriksen bude posilou. "Christian potrebuje ešte trochu potrénovať, aby sa dostal do optimálnej fyzickej kondície a podával také výkony, na aké sme boli u neho zvyknutí počas pôsobenia v Tottenhame. Ak sa v našom klube adaptuje a dostane sa do hernej pohody, dokáže toho na ihrisku ponúknuť ešte oveľa viac ako v súboji proti Razgradu. Chce to iba čas."

radosť hráčov Interu Miláno (foto: TASR/AP)

Inter nastúpil s viacerými zmenami v základnej jedenástke. Škriniarov kolega z obrannej formácie Stefan de Vrij zostal iba na lavičke, Lukaku prišiel na ihrisko až v 64. minúte. Conte to odôvodnil nabitým zápasovým kalendárom. "Uplatňujeme systém rotácie a v zápasoch Európskej ligy sa snažíme dať viac priestoru futbalistom, ktorí v Serii A hrávajú menej. Najvyťaženejší hráči si potrebujú trochu oddýchnuť. Európska liga je súťaž, ktorá je mentálne aj fyzicky veľmi náročná."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Futbal

Pozri viac