spravy.sk spravy.sk

Pastrňák opäť hviezdil a  rozhodol 43. gólom v sezóne
zdroj: TASR/AP

Pastrňák opäť hviezdil a rozhodol 43. gólom v sezóne

Hokejisti Bostonu s kapitánom Zdenom Chárom uspeli v zápase NHL na ľade Edmontonu 2:1 po predĺžení. V 62. minúte rozhodol svojím 43. gólom v sezóne David Pastrňák, slovenský obranca odohral vyše 22 minút s plusovým bodom a troma strelami na bránku. Brankár Jaroslav Halák bol na striedačke.

Pri pravidelnom striedaní brankárov sa tentoraz predstavil Tuukka Rask a predviedol 28 zákrokov. "Nie je to pre nás neobvyklé, zvládnuť takéto vyrovnané zápasy. Po všetkých tých skúsenostiach z play off nie sú pre nás problémom," vyhlásil podľa portálu TSN fínsky brankár.

Boston má najlepšiu bilanciu v lige a ťahá štvorzápasovú víťaznú sériu. Edmonton je štvrtý na západe. "Keď predvádzame náš najlepší hokej, zvyčajne nútime súpera, aby niečo urobil a zostal v hre. Veľký kredit pre hráčov Oilers, že sa im to podarilo, navyše v závere stretnutia. Vedia, že v ich kádri je veľa talentu," vzdal poklonu súperovi tréner Bruins Bruce Cassidy

Dallas v zostave s obrancom Andrejom Sekerom zdolal na vlastnom ľade Arizonu 3:2. Sekera absolvoval na ľade viac než 15 minút. Stars sa týmto víťazstvom bodovo vyrovnali St. Louis na čele Západnej konferencie. Brankár Ben Bishop k tomu prispel 39 zákrokmi. "V nedávnych zápasoch sme mali naozaj dobré vstupy do tretín a aj teraz to tak bolo. V prvých desiatich minútach sme dominovali a neskôr sme dokázali hru kontrolovať," povedal tréner Rick Bowness. Arizona drží ôsmu priečku v konferencii, o bod pred Winnipegom.
New York Islanders nezískali ani bod vo štvrtom zápase za sebou, keď prehral na ľade Colorada 1:3. Na východe napriek tomu stále drží šiestu priečku s rovnakým bodovým ziskom ako Carolina a Columbus a dvojbodovým náskokom pred duom Florida, Toronto.

New York Rangers dali Chicagu na jeho ľade päť gólov v tretej tretine a zvíťazili 6:3. O víťazstvo Minnesoty vo Vancouveri (4:3 pp a sn) sa zaslúžil najmä Alex Galchenyuk, ktorý vyrovnal na 3:3 a pripísal si aj rozhodujúci samostatný nájazd.