spravy.sk spravy.sk

Štúdia dokázala: ak nosíte čierne oblečenie, pôsobíte inteligentnejšie, sebavedomejšie a omnoho viac sexi!
zdroj: pexels.com

Štúdia dokázala: ak nosíte čierne oblečenie, pôsobíte inteligentnejšie, sebavedomejšie a omnoho viac sexi!

Slávna módna legenda Coco Chanel hovorila o malých čiernych šatách, ako o nutnosti, ktorú by mal obsahovať šatník každej ženy. A netvrdila to len tak.

Britská spoločnosť Buytshirtsonline vykonala na vzorke ľudí prieskum, ktorého výsledky sme možno už aj tušili. Zamerali sa totiž na vnímanie farieb v kategóriách, ako sexualita, dôveryhodnosť a inteligencia.

Je jasné, že ak človek nosí čiernu farbu, vyzerá štíhlejšie. No štúdia dokázala, že čierna vyvoláva v ľuďoch aj pocit, že je človek inteligentný, sebavedomý a atraktívny. Čierna je teda ideálna farba na vytvorenie správneho prvého dojmu. Spolu s čiernou, ľudia tiež menovali modrú, bielu a zelenú ako markery inteligencie.

pixabay.com

Zistilo sa tiež, že čierna farba je dokonalá aj v prípade, keď sa snažíme niekoho očariť bez toho, aby sme boli vulgárni alebo chtiví. Okrem toho si 66% žien myslí, že čierna je najatraktívnejšia farba na mužoch a 48% mužov má najradšej čiernu farbu na ženách. Ak si niekto myslel, že atraktivitu u opačného pohlavia vzbudzuje červená farba, tak sa veľmi mýlil. Tá totiž vzbudzuje aroganciu.

Ako dopadli iné farby? Ak chcete pôsobiť sebavedomo, určite si neobliekajte nič oranžové, žlté, zelené a hnedé. Oranžová bola vlastne posledná farba, ktorú ľudia identifikovali ako sebavedomú farbu.

buytshirtsonline.co.uk

Najhoršie dopadla ružová. Iba 5% účastníkov uviedlo, že inteligentní ľudia nosia ružovú farbu. Rovnako osoba odetá v tejto farbe nepríde opačnému pohlaviu vôbec atraktívna. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac