spravy.sk spravy.sk

Benátky predávajú ostrovček v krásnej lagúne. Ak ešte nemáte darček na Valentína, tak týmto iste prekvapíte
zdroj: wikimedia.org

Benátky predávajú ostrovček v krásnej lagúne. Ak ešte nemáte darček na Valentína, tak týmto iste prekvapíte

Hovorí vám niečo názov Isola di Tessera? Možno áno, možno nie. Je to malý ostrovček o rozlohe 7 937 m², z ktorej zastavaných je 531. Kedysi bolo toto malé územie využívané ako vojenská základňa Serenissima. Vďaka skvelej polohe ho neskôr talianske námorníctvo využívalo ako rádiotelegrafickú stanicu. Neskôr sa ostrov dostal do rúk súkromných osôb, ktoré tam postavili domy a chatky. Teraz je na predaj. Aukcia začína 3. marca.

Tento ostrovček je súčasťou talianskeho dedičstva, ktoré plánujú počas roka 2020 rozpredať. Niektoré aukcie sa začali už v roku 2019, no ostrov Isola di Tessera je na predaj až teraz. 

Takže ak máte nazvyš tak cca 2,2 milióna eur a nemáte ešte "malý" darček pre svoju polovičku na Valentína, skúste pouvažovať nad ostrovčekom v benátskej lagúne. 

Pýtate sa, ako je možné, že sa niečo takéto vôbec deje? Pôvodne sa ostrov dostal do rúk benátskej firmy, ktorá sľubovala, že tam postaví luxusnú rekreačnú zónu, no nepodarilo sa. Od roku 2018 je v konkurze, preto sa Benátky rozhodli ostrovček ponúknuť niekomu inému. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia