spravy.sk spravy.sk

Hrôzostrašný moment! Blesk z obávanej víchrice Sabine udrel priamo do lietadla
zdroj: video

Hrôzostrašný moment! Blesk z obávanej víchrice Sabine udrel priamo do lietadla

Ešte počas víkendu udrela na ostrovy búrka Ciara/Sabine vetrom v sile hurikánu a rýchlosťou až 129 kilometrov za hodinu.

železnice, aj letiská svojich cestujúcich už vopred upozorňovali, že môže dôjsť k meškaniu spojov, ale k ich zrušeniu. Obmedzenia sa týkali aj londýnskych letísk Heathrow, Gatwick a London City. Britské aerolínie niektoré domáce a európske lety rebukovali a spoločnosť Virgin Airlines niekoľko letov úplne zrušila.

Spoločnosť Aer Lingus takmer prišla o svoje lietadlo, ktoré nad Birminghamom podla záberov Daniela Pereiru zasiahol obrovský blesk. „Sledovali sme televíziu a vtedy sme uvideli veľký záblesk na druhej strane našich žalúzií. Potom sme počuli obrovský hluk, kvôli ktorému naši psi vyskočili na nohy.“

Informáciu potvrdila aj hovorkyňa Aer Lingus, no vylúčila jeho poškodenie a ohrozenie pasažierov: „Lietadlo, ktoré je navrhnuté tak, aby odolalo pravidelným poveternostným vplyvom, nebolo poškodené a o 22:38 pristálo v Dubline.“

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac