spravy.sk spravy.sk

Desivé zábery. Toto je každodenná realita zvierat na bitúnkoch a chovných staniciach
zdroj: instagram.com

Desivé zábery. Toto je každodenná realita zvierat na bitúnkoch a chovných staniciach

V poslednej dobe vyšlo na povrch mnoho dôkazov a informácií o tom, čo predchádza nášmu bežnému obedu. Mäsožravci vidia len chutný kúsok mäsa, no za každým kúskom sa skrýva príbeh. Častokrát krutý a bolestivý.

Andrew Skowron je aktivista v oblasti práv zvierat už viac ako 20 rokov a mnoho rokov dokumentuje realitu zvierat na rôznych hospodárskych farmách. „Každý rok navštívim mnoho fariem. Veľmi často sa ľudia nechcú pozerať na moje fotografie, nie preto, že sú zlé, ale preto, že ukazujú realitu, ktorú naša spoločnosť nechce vidieť. Nechcú vidieť bolesť, zanedbávanie, utrpenie. Nechceme uznať hrozný zločin, ktorý sme ako ľudia spáchali na zvieratách. A ja tomu verím. Viem, aké ťažké je vidieť zranenia iného živého tvora.“

Pohľad na jeho zábery nie je príjemný, no je dôležitou pripomienkou toho, že za náš životný komfort ročne trpia miliardy živočíchov. „Teliatka volajú po matkách, pretože sú od nich odňaté hneď po narodení. Vyčerpané, vykorisťované nosnice, prakticky bez peria, sotva dýchajú. Brojlery sú príliš ťažké na to, aby sa mohli zdvihnúť. Nedokážu sa tak dostať k vode alebo jedlu. Prasiatka s odrezanými chvostami, orezanými zubami, vykastrovanými bez žiadnej anestézie, kričiace o pomoc."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia