spravy.sk spravy.sk

Gorila sa narodila s nedostatkom pigmentu. Jej ruka vyzerá ako ľudská!
zdroj: facebook.com

Gorila sa narodila s nedostatkom pigmentu. Jej ruka vyzerá ako ľudská!

Hovorí sa, že to, čo odlišuje zviera od človeka, je kultúra. Je to samozrejme tak, no s niektorými druhmi si je človek veľmi podobný a za všetko môže samozrejme evolúcia. S prímátmi si je teda človek najpodobnejší. Na rozdiel od väčšiny zvierat, na ktoré sme zvyknutí, primáty majú napr. aj nechty. Primáty majú rovnako ako ľudia aj jedinečné odtlačky prstov.

V Zoo Atlanta sa pred niekoľkými týždňami konala oslava narodenín. Ich gorila Anaka oslávila svoje 6. narodeniny. Na pamiatku tejto radostnej príležitosti vyfotili zamestnanci zariadenia niekoľko fotografií.

Pozorní ľudia si však všimli jeden maličký detail, a to ruku oslávenkyne. Anaka má totiž na nej veľkú bielu škvrnu. Mnohí tvrdia, že gorila trpí tzv. vitiligom,čiže stratou pigmentu. Toto ochorenie však zamestnanci nepotvrdili. Anaka má totiž len jednu bielu škvrnu. Môže ísť tak skôr o materské znamienko. 

Strata pigmentu na tomto mieste ale spôsobila fakt, že jej ruka s pigmentovou škvrnou úplne pripomína tú ľudskú.

Zamestnanci zoologickej záhrady sa vyjadrili, že malá gorila Anaka je jedinečná nielen vďaka svojej ruke, výnimočná je totiž aj jej osobnosť.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia