spravy.sk spravy.sk

Nefajčiari dostanú v tejto firme o 4 dni voľna naviac. Niektorí totiž "zabijú" aj hodinu denne na cigarete
zdroj: pixabay.com

Nefajčiari dostanú v tejto firme o 4 dni voľna naviac. Niektorí totiž "zabijú" aj hodinu denne na cigarete

Stále platí, že medzi najčastejšie predsavzatia do nového roka patrí aj stopka fajčeniu. Fajčenie totiž vyžaduje veľa peňazí, aj veľa času. Práve túto myšlienku si osvojil Don Bryden, generálny riaditeľ britskej spoločnosti KCJ Training and Employment Solutions.

Ten si totiž začal všímať, koľko jeho zamestnanci strávia času na cigaretke. A nebolo to málo. „Sledoval som zamestnancov, ktorí fajčia. Majú štyri, päť alebo dokonca 10 cigariet denne a zakaždým prestávka trvá asi 10 minúť.“ Uvedomil si, že ľudia, ktorí nefajčia, tak pracujú viac. "Všímal som si aj ostatných zamestnancov. Sú na telefónoch, pracujú, snažia sa robiť svoju robotu.“ Táto "nespravodlivosť" ho doviedla k tomu, že pristúpil k radikálnu kroku, ktorý od roka 2020 zaviedol do svojej firemnej politiky. "Povedal som si, že by mali byť odškodnení."

Nefajčiari tak v jeho firme dostanú o 4 dni voľna navyše. 

Samozrejme sa okamžite našli takí špekulanti, ktorí kvôli dňom voľna naviac, chceli skoncovať s fajčením doslova z hodiny na hodinu. Toto však nie sú pre Dona ľudia, ktorí si toto voľno zaslúžia. "Takto to fungovať nebude! Ak vydržia bez cigarety 12 mesiacov, až vtedy budú mať nárok na 4 dni voľna navyše.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia