spravy.sk spravy.sk

Štvornohá hrdinka z Austrálie! Pred  nemilosrdnými plameňmi zachránila stádo oviec
zdroj: facebook.com

Štvornohá hrdinka z Austrálie! Pred nemilosrdnými plameňmi zachránila stádo oviec

V boji s požiarom v Austrálii pomáhajú nie len ľudia, ale i zvieratá. Sučka Patsy neváhala a pre stádo oviec riskovala vlastný život.

Zničujúce požiare v Austrálii neutíchajú (VIAC O KATASTROFE NÁJDETE TU). Pomáha každý, kto môže, dokonca aj zvieratá. Dôkazom toho je aj borderská kólia menom Patsy. 6-ročná sučka žije spolu so svojimi majiteľmi vidieckom meste Corryong vo Viktórii, kde na farme chovajú ovce.

Keď väčšinu ich pozemku zachvátil požiar a jej majiteľ sa na traktory pokúšal vodou uhasiť plamene, Patsy odvážne zahnala ovce a nasmerovala ich na najbezpečnejšie miesto na farme. Vďaka Patsy a jej majiteľovi sa tak podarilo zachrániť takmer všetky ovce, balíky sena, siláž a ďalšie dve poľnohospodárske budovy.

Cath Hill, majiteľova sestra, sa rozhodla video s ich hrdinskou kóliou, sediacou na spálenej pôde, zdieľať na sociálnych sieťach. Chce totiž aj touto formou poprosiť ľudí o pomoc: „Je to tu ako v Armagedone. Každý sa snaží získať vodu a nakŕmiť zvieratá. Tie, ktorým už niet pomoci, musíme zastreliť. Sú medzi nami aj ľudia, ktorým okrem toho, čo mali oblečené, nezostalo vôbec nič. Posledné dne si síce trochu ochladilo, ale obávame sa, že to najhoršie ešte len príde.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zaujímavosti

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia