spravy.sk spravy.sk

Drzý Balotelli! Penaltu nemal kopať on, no spravil po svojom

Drzý Balotelli! Penaltu nemal kopať on, no spravil po svojom

Počínanie Maria Balotelliho skritizoval aj samotný kapitán Liverpoolu Steven Gerrard. Penaltu mal kopať Jordan Hendreson, no Balotelli si jednoducho vzal loptu a kopol ju sám.

3-3634ae10932fe76068800f5babbbfa61005d4095.jpg
Balotelli podľa kapitána totiž nepreukázal dostatočný rešpekt voči pravidlám. Vo štvrtkovom úvodnom 16-finálovom zápase Európskej ligy UEFA 2014/2015 proti futbalistom Besiktasu Istanbul totiž kontroverzný taliansky útočník vzal na svoje plecia exekúciu jedenástky, hoci prvotne bol na ňu určený Jordan Henderson.

V 84. minúte si vynútil, aby sa mohol postaviť k bielemu bodu. Prekvapený Henderson mu po chvíľkovej strkanici prepustil loptu. "Penaltu mal kopať Jordan. Pravidlá sú pravidlá. Čo keby chcelo kopať penaltu šesť-sedem hráčov? Čo by sa dialo potom? Pravidlá treba rešpektovať. Bolo to od Maria zlomyseľné a sebecké. Síce penaltu premenil, ale spoluhráči by sa na ihrisku nemali hádať. Všetka úcta Jordanovi, ako sa v tejto situácii zachoval," vyhlásil Gerrard, ktorý pre zranenie do zápasu nezasiahol.


"Chcel som ísť kopať penaltu, ale potom ku mne prišiel Mario a vzal mi loptu z rúk. Už predtým premenil niekoľko dôležitých pokutových kopov a dúfal som, že teraz sa taktiež nebude mýliť," krotil emócie Henderson. Liverpool, v drese ktorého odohral na stopérskom poste celý zápas slovenský reprezentant Martin Škrtel, napokon vďaka Balotelliho zásahu zvíťazil nad Besiktasom 1:0. Tento výsledok mu pred odvetou (26. februára) dáva solídne vyhliadky na postup.

Jonjo_Shelvey_and_Jordan_Henderson_(cropped).jpg
Henderson/Zdroj foto: wikipedia.org

Zdroj: TASR
dch

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia