spravy.sk spravy.sk

Vo fakultnej nemocnici v Ostrave sa strieľalo, hlásia 6 mŕtvych
zdroj: TASR

Vo fakultnej nemocnici v Ostrave sa strieľalo, hlásia 6 mŕtvych

Šesť mŕtvych si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v utorok ráno vo Fakultnej nemocnici Ostrava. Štyria ľudia zomreli na mieste, dvaja počas operácie, informoval spravodajský server Novinky.cz.

"V súvislosti so streľbou pátrame po nebezpečnom ozbrojenom páchateľovi, ktorý sa pohybuje v strieborno-sivom vozidle Renault Laguna 9T57401. Páchateľ je nebezpečný, pravdepodobne ozbrojený, prosíme, nepokúšajte sa ho zadržať a volajte ihneď linku 158," napísala na Twitteri česká polícia.

Riaditeľ Fakultnej nemocnice Ostrava Jiří Havrlant uviedol, že k streľbe došlo okolo 07.00 h v traumatologickej ambulancii v budove polikliniky. Ide o štyroch mužov a dve ženy. Siedma osoba je podľa neho po operácii vo vážnom stave. Dodal, že obeťmi sú pacienti nemocnice.

Hlásenie o streľbe dostala polícia o 07.19 h, prvá hliadka prišla na miesto o 07.24 h.

Kvôli streľbe bola uzavretá aj susedná Vysoká škola banícka-Technická univerzita Ostrava. Škola uzavrela vchody a o streľbe informovala študentov a personál rozhlasom.

Počet mŕtvych potvrdil pre ČT24 aj český premiér Andrej Babiš. "Rušil som môj program. Vydám sa na miesto do Ostravy. V tejto chvíli, ako som dostal informáciu, i tí dvaja ťažko zranení neprežili," povedal pre ČT24 Babiš.

Český prezident Miloš Zeman vyjadril hlbokú sústrasť pozostalým obetí streľby. Zároveň vyslovil "veľké poďakovanie" príslušníkom bezpečnostných zložiek, lekárom a všetkým, ktorí teraz pomáhajú, uviedol jeho hovorca Jiří Ovčáček.

Streľba v ostravskej nemocnici je druhou najtragickejšou v dejinách Česka. Vo februári 2015 zastrelil muž v meste Uherský Brod osem ľudí a potom seba.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia