spravy.sk spravy.sk

Pred jedným kostolom je nezvyčajný Betlehem. Každý člen je v samostatnej kovovovej klietke. Prečo?
zdroj: facebook.com

Pred jedným kostolom je nezvyčajný Betlehem. Každý člen je v samostatnej kovovovej klietke. Prečo?

Tá pravá podstata Vianoc tkvie v rodinnej pohode a šťastí. Každý z nás sa viac teší na blízkych, ako na materiálne darčeky pod vianočným stromčekom. Veď predsa rodina je ten najväčší dar, aký človek môže mať.

Nie každý má ale možnosť stráviť Vianoce v kruhu rodiny. Je tu mnoho dôvodov, prečo sa tak nemôže stať. Je to práca, neodkladné cesty. Sú ale ľudia, ktorí nie sú so svojimi rodinami preto, že utiekli za lepšími podmienkami. 

Práve toto je myšlienka, ktorej sa chytili aj v istom kostole v Kalifornii. Veľmi dobre si uvedomujú situáciu s migrantami a utečencami, ktorí riskujú svoj život, len aby prišli novej krajiny a žili tak v lepších podmienkach. Opúšťajú rodiny a nevedia, čo ich čaká tisícky kilometrov od domovov. 

Pred kostolom Claremont United Methodist preto nainštalovali skutočne netradičný Betlehem. Ježiš, Mária a Ježiško sú umiestnení v kovových klietkach. Každý je sám a oddelení. Jednoducho akoby spolu boli, aj nie. Karen Clark Ristine hovorí, že predsa svätá rodina je najznámejšia utečenecká rodina na svete. Preto sa rozhodli takto názorne vyjadriť a vysvetliť všetkým ľuďom, aké ťažké to majú utečenci. 

Jozef a Mária predsa krátko po narodení Ježiša museli utiecť pred Herodesom z Nazareta do Egypta. Obávali sa prenasledovania a smrti. Rodičia svojho syna neopustili a chránili ho. Mnohí však takúto možnosť nemajú a za posledné 3 roky pohraničné hliadky od rodín na úteku odtrhli až 5 500 detí.

Vo vnútri kostola je už ale rodina pohromade, a presne takto to má vyzerať a je jedno, odkiaľ pochádzame. Rodiny majú byť vždy spolu. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia