spravy.sk spravy.sk

V Indonézii zatkli päť podozrivých pytliakov, ktorí ulovili gravidné tigrice
zdroj: TASR/AP

V Indonézii zatkli päť podozrivých pytliakov, ktorí ulovili gravidné tigrice

Indonézske úrady zatkli päť podozrivých pytliakov, ktorí ulovili dve gravidné samice kriticky ohrozených tigrov sumatrianskych, a skonfiškovali štyri embryá, ktoré boli uchovávané v nádobe. V nedeľu o tom informoval šéf miestneho policajného zboru na ochranu lesov Eduward Hutapea, ktorého citovala tlačová agentúra AP.

Päť podozrivých - štyroch mužov a ženu - zatkla v sobotu skupina policajtov a pracovníkov ministerstva pre lesné hospodárstvo pri viacerých raziách v dvoch dedinách v okrese Pelalawan v provincii Riau. Úrady dostali informáciu od dedinčanov, dodal Hutapea.

Podľa jeho slov polícia skonfiškovala podozrivým štyri zachované tigrie embryá a kožušinu z dospelého tigra. Dvaja z podozrivých údajne vystupovali ako predávajúce osoby.
Polícia vyšetruje, či zadržaní boli súčasťou ilegálnej organizácie obchodujúcej s divými zvieratami.

Tigre sumatrianske sú najkritickejšie ohrozeným poddruhom tigrov, takto sú zapísané aj v červenom zozname Medzinárodnej únie na ochranu prírody a prírodných zdrojov (IUCN). Žije ich už len približne 400, čo je pokles v porovnaní s približne 1000 jedincami v 70. rokoch 20. storočia. Pokles spôsobuje likvidácia ich prirodzeného prostredia - klčovania lesov a tiež pytliactvo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia