spravy.sk spravy.sk

Naozaj sa to stalo. Medvedík čistotný sa poriadne opil na vianočných trhoch
zdroj: bild.de

Naozaj sa to stalo. Medvedík čistotný sa poriadne opil na vianočných trhoch

Priveľa vareného vína môže zničiť príjemnú návštevu vianočného trhu. Malý medvedík čistotný sa tackal po trhovisku vo východonemeckom meste Erfurt a polícia má podozrenie, že si až príliš často usrkával z odhodených pohárov s alkoholom.

Na videu zverejnenom nemeckým denníkom Bild je vidieť medvedíka čistotného, ako sa potácavo vlečie cez električkovú trať, ľahne si pod kôš s odpadkami, potom očucháva žene tenisky a nakoniec "odkväcne" na schodíkoch pred vchodovými dverami. "Medvedík vyzeral poriadne opitý," povedal svedok.

Policajná hovorkyňa v Erfurte v nemeckej spolkovej krajine Durínsko uviedla, že zvieratko bolo "jasne opité", a dodala, že policajti mu "nedali fúkať do balónika". Hasiči vzali medvedíka do miestneho zvieracieho útulku, kde sa mohol vyspať z nadmerného popíjania vareného vína.

Erfurt zažil už niekoľko prípadov zvierat pod vplyvom alkoholu. Napríklad lete 2018 našla polícia pri mestskej katedrále dva ježe a musela sa o ne postarať. Zvieratá totiž natrafili na odhodenú fľašu s vaječným koňakom, vysvetlila vtedy polícia.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia