spravy.sk spravy.sk

Dojemný krátky animák o neposlušných vláskoch vás zasiahne svojou hlbokou a krásnou myšlienkou
zdroj: video

Dojemný krátky animák o neposlušných vláskoch vás zasiahne svojou hlbokou a krásnou myšlienkou

Angry Birds 2 mal pri svojej premiére jedného milého predskokana, a to roztomilý krátky animovaný film o snahe ocka skrotiť divoké vlasy svojej dcérky. Poviete si, že nič moc, no najprv si treba filmík Hair Love pozrieť.

Milý príbeh nás zoznámi s malou Zuri, ktorá je frustrovaná zo svojho bujného účesu, a tak poprosí o pomoc svojho ocka. Ten má ale s uprataním jej účesu veľké problémy a vzdá to. Zuri je z toho veľmi smutná a sklamaná, nakoľko spomína na to, ako jej vlásky česala kedysi mama, po ktorej jej ostali už len videá, ktoré spoločne nakrúcali. Ocko sa vzchopí a podľa maminho manuálu dcérku nakoniec krásne učese. 

Pre malú Zuri nebol účes až tak dôležitý, ako deň, ktorý nastal. Bol to totiž deň, kedy išli pre mamku do nemocnice. Tá sa tam totiž liečila a liečba ju obrala o krásne vlasy - o korunu krásy. Malá Zuri však svojej mamke nakreslila nádherný obrázok. Aj keď prišla o svoju korunu, stále ostala princeznou. 

Zaujímavosťou je, že za touto snímkou stojí bývalý hráč amerického futbalu Matthew A. Cherry. Pýtate sa prečo? Uvedomil si, že nikdy sa v nijakom animovanom filme neobjavujú iné postavy, ako sú ľudia bielej pleti. Mattew nie je samozrejme žiadny rasista, no akosi tak túžil zobraziť aj mladú afroamerickú rodinu v animovanom filme. Predlohou mu bola jeho knižka s rovnomenným názvom, ktorú ilustrovala Vashti Harrison.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia