spravy.sk spravy.sk

Pre ľudí, narodených v decembri, majú podľa novej štúdie vedci niekoľko pozitívnych odkazov
zdroj: pexels.com

Pre ľudí, narodených v decembri, majú podľa novej štúdie vedci niekoľko pozitívnych odkazov

Ak ste narodení v decembri, zbystrite pozornosť. Nová štúdia odhalila, že váš život má niekoľko výhod a pozitív.

Väčšina ľudí, ktorí sú narodení v decembri, vraj s dátumom svojho narodenia nie sú spokojní. Majú na to hneď niekoľko dôvodov. Narodeninová oslava nemôže byť vonku na záhrade, oslavu vôbec ťažko zorganizovať, pretože každý je na nejakom tom vianočnom večierku, a čo je najhoršie, z narodeninového a vianočného darčeku sa ľahko stane jeden a ten istý. Ak ste však aj vy decembrovým dieťaťom, nezúfajte, podľa najnovšej štúdie máme pre vás niekoľko dobrých správ.

pexels.com


Štúdia, ktorú uverejnil časopis Journal of Ageing Research totiž vraví, že ľudia, narodení v decembri, majú oproti ostatným väčšiu šancu, že na tejto Zemi zotrvajú viac ako 100 rokov. Prieskum, vykonaný na 1 749 400 ľuďoch zo Spojených štátov tiež tvrdí, že decembroví oslávenci sa sťažujú menej ako ostatní a zároveň sú menej náchylní na výkyvy nálad.

pexels.com


Okrem toho sú tiež zdravší, majú nižšie riziko kardiovaskulárnych chorôb a majú predurčené stať sa zubármi. Vzhľadom na tehotenstvo v letných mesiacoch, kedy je mamička vystavená väčšiemu prísunu vitamínu D, decembroví oslávenci sú zároveň i rodenými atlétmi. No a spŕšku pozitívnych správ ukončíme poslednou zaujímavosťou – ak ste teda narodení v decembri, okrem všetkého vyššie spomenutého ste tiež rannými vtáčatami. S tým sa ale mnohí nestotožníte, však?

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia