spravy.sk spravy.sk

Súd v kauze televíznych zmeniek pokračuje, vypovedať má človek súdený za vydieranie v mene Mečiara
zdroj: TASR

Súd v kauze televíznych zmeniek pokračuje, vypovedať má človek súdený za vydieranie v mene Mečiara

Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v kauze falšovania zmeniek TV Markíza má vypovedať Ivan B., ktorý bol v minulosti súdený za vydieranie v mene expremiéra Vladimíra Mečiara.

Ivan B. mal údajne od roku 1998 vymáhať peniaze v mene Mečiara a vydávať sa za jeho priateľa a vysokého predstaviteľa Slovenskej informačnej služby (SIS). V jeho procese proti nemu svedčil aj exnovinár a niekdajší siskár Peter Tóth. V kauze falšovania zmeniek ho ako svedka žiadajú samotní obžalovaní.

Marian K. bol v kauze vydierania ako poškodený. Vtedy uviedol vo svojej výpovedi, že Ivana B. pozná ešte z čias kauzy Gamatex, ktorá predchádzala údajné zmenky.

Obžalovaní Marian K. a Pavol R. podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Á., ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov.

Marian K. čelí obžalobe v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Pavol R. je obžalovaný z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia