spravy.sk spravy.sk

Našli dvoch nezvestných turistov, ktorí sa stratili v pustatine. Mali len trocha vodky a keksy
zdroj: pixabay.com

Našli dvoch nezvestných turistov, ktorí sa stratili v pustatine. Mali len trocha vodky a keksy

uža a ženu zachránili po tom, čo prežili dva týždne vo vyprahnutej pustatine vo vnútrozemí Austrálie, kde mali len trocha vodky, podzemnú vodu a keksy. Tretia žena, ktorá patrila do tejto skupiny turistov, je stále nezvestná. V utorok o tom informovala austrálska polícia.

Traja priatelia sa 19. novembra vydali skúmať obrovské, slnkom vysušené vnútrozemie neďaleko mesta Alice Springs, keď ich auto uviazlo v koryte rieky, opísala situáciu tlačová agentúra AFP.

Po troch dňoch čakania na záchranu na tomto mieste dostala skupina priateľov strach, lebo zásoby sa im zmenšovali. Dvaja z nich sa rozhodli kráčať popri oploteniu pozemku v nádeji, že nájdu pomoc.

Polícia v utorok uviedla, že miestny farmár našiel 40-ročného Phu Trana po dvoch dňoch jeho chôdze od vozidla - síce "mierne dezorientovaného", ale "v dobrom stave".

Nezvestného objavil farmár po tom, čo sa v nedeľu 1. decembra necelé dva kilometre od toho istého vozidla našla dehydrovaná Tamra McBeathová-Rileyová (52).

pixabay.com

McBeathová-Rileyová povedala pre verejnoprávnu stanicu ABC, že trojica - sprevádzaná aj ich modrým stafordšírskym bulteriérom menom Raya - žila na vopred namiešaných nápojoch s vodkou a na vode z jamy vyhĺbenej pre dobytok. Priatelia jedli len keksy a schovávali sa v jame vykopanej pod jej autom.

Tretiu členku partie, 46-ročnú Claire Hockridgeovú, nevideli odvtedy, čo sa pred dvoma dňami oddelila od Phu Trana.

"Keď odišla, bola stále v poriadku, ale teraz už sústreďujeme pátranie na určenie miesta, kde sa nachádza," uviedla policajná superintendantka Pauline Vicaryová.

Polícia "dúfa, že je stále v poriadku", dodala Vicaryová. Kolegovia policajti medzitým pokračovali v pátraní zo vzduchu.

McBeathová-Rileyová a Hockridgeová žijú v Alice Springs, zatiaľ čo Phu Tran, pochádzajúci z iného miesta Austrálie, bol v tejto oblasti na návšteve.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia