spravy.sk spravy.sk

Futbalisti sa inhaláciou kyslíka pripravovali na zápas v ťažkých podmienkach

Futbalisti sa inhaláciou kyslíka pripravovali na zápas v ťažkých podmienkach

Futbalisti River Plate sa na zápas v náročných vysokohorských podmienkach prostredia Bolívie museli špeciálne pripravovať.

1024px-Decompression_chamber.jpgIlustračná snímka/zdroj: wikipedia.org

Futbalisti River Plate využívajú počas predzápasovej prípravy aj najnovšie výdobytky modernej techniky. Ako v utorok informovala agentúra Reuters, hráči argentínskeho klubu strávili počas víkendu niekoľko hodín v hyperbarickej komore. Inhaláciou čistého kyslíka sa pripravovali na blížiaci sa duel Pohára osloboditeľov v Bolívii.

3-ade1cffe49283a6a2dca59f7c6fe972e08e4809a.jpg
River Plate čaká vo štvrtok duel proti San Jose, ktorý sa odohrá v meste Oruro. To leží v nadmorskej výške 3300 metrov, v ktorej je už hodnota kyslíka vo vzduchu výrazne redšia.

Problémy s náročnými podmienkami vo vysokohorskom prostredí Bolívie malo predtým už niekoľko tímov, Argentína pod vedením Diega Maradonu prehrala v La Paz pred piatimi rokmi dokonca 1:6.

Hyperbarická komora

Hyperbarická alebo pretlaková komora je tlaková nádoba prispôsobená na pobyt jednej alebo viacerých osôb za podmienok zvýšeného tlaku vzduchu alebo iného dýchacieho plynu (najčastejšie kyslíka). Zariadenie komory umožňuje kontrolované zvyšovanie, udržiavanie a znižovanie tlaku vo vnútri nádoby.

hyperbaricka_komora.jpgZdroj foto: hyperbarickakomora.sk

komoravnutro.jpgZdroj foto: www.hyperbarickakomora.sk

Zdroj: TASR ; wikipedia.org
dch

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia