spravy.sk spravy.sk

Stredná škola v Melbourne zakázala študentkám nosiť legíny. Vraj nadmieru rozptyľujú mužské pohlavie
zdroj: pexels.com

Stredná škola v Melbourne zakázala študentkám nosiť legíny. Vraj nadmieru rozptyľujú mužské pohlavie

Čo sa týka "školskej módy", kedysi platili veľmi prísne pravidlá. Ostrihané a upravené vlasy a nechty, čisté a slušné oblečenie bez dier, prezúvky, rovnako sa dievčatá museli vzdať príliš odvážnych kúskov. Jednoducho sa do školy chodilo učiť, nie sa ukázať.

Teraz to tak nie je, preto sa mnohí rodičia rozhodnú dať svoje dieťa do školy, kde sa nosí uniforma. Predchádzajú tak zbytočným problémom, ktoré v škole vznikajú na základe výzoru. 

Stredná škola v Melbourne, ale prijala iné opatrenie. Škola sa stala predmetom kritiky hneď po tom, čo dievčatám zakázala nosiť legíny, tvrdiac, že je to podobné bikinám. Podľa ich názoru tento kus oblečenia nadmieru rozptyľuje mužské pohlavie, tak ako študentov, aj učiteľov. 

pixabay.com

Rozhodnutie sa stretlo s odporom zo strany študentov, ako aj rodičov, ktorí tvrdili, že takýto zákaz je v dnešnej dobe zastaraný: „Povedať, že je to preto, že to rozptyľuje chlapcov, je absurdné. Mám troch synov, a ani by si nevšimli, či má dievča legíny.“

Škola sa zaoberala zmenou aj na online študentskom portáli. V príspevku učiteľ porovnával legíny s bikinami. Príspevok bol však odstránený o niekoľko hodín neskôr, ale zákaz zostáva aj naďalej v platnosti. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia