spravy.sk spravy.sk

Nemecký ovčiak má už 2 roky, no neustále je malé roztomilé šteniatko
zdroj: instagram.com

Nemecký ovčiak má už 2 roky, no neustále je malé roztomilé šteniatko

Tí, ktorí majú doma akéhokoľvek domáceho miláčika, radi spomínajú na momenty, kedy bol úplne malý. Jednoducho platí, že malé šteniatka, mačiatka, či zajkovia sú akýsi roztomilejší.

Tento nemecký ovčiak má napr. ale už 2 roky a stále vyzerá ako šteniatko. Ranger je čistokrvný, no trpí tzv. nanizmom. Až 70% prípadov nanizmu spôsobuje genetika, no ďalším dôvodom je nedostatok rastového hormónu. Tak ako u ľudí, aj u zvierat sa nanizmus prejavuje "krátkou zakrpatenou postavou."

Za Rangerov vzrast však môže niečo úplne iné. Bola mu diagnostikovaná infekcia spôsobená parazitom giardia (črevný parazit). Majiteľ nezvyčajného psíka Shelby Mayo vysvetľuje celý jeho príbeh: „Keď sme dostali Rangera od chovateľa, bol menší ako všetci ostatní, ale mysleli sme si, že to bolo preto, že mal parazita coccidia (črevný parazit, ktorý zamedzuje bunkám rozmnožovať sa). V nasledujúcich týždňoch sme ho zobrali domov a parazita veterinár nepotvrdil, ale neskôr nakoniec dostal parazita giardia. Zároveň sme tiež zistili, že Ranger mal na krku veľkú infekciu. Nakoniec sa nám podarilo dostať infekciu pod kontrolu, no parazit mu napadol jeho hypofýzu."

Ranger teda uviazol v tomto večne roztomilom štádiu, no s týmto jeho stavom sa spájajú niektoré vedľajšie účinky. Má mnoho zdravotných problémov. Je to všetko spôsobené poruchou endokrinného systému nazývanou hypotyreóza, ktorá spôsobuje, že štítna žľaza nevyrába dostatok hormónu štítnej žľazy.

Aj napriek tomu je Ranger roztomilý, plne zdravý a šťastný psík!

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia