spravy.sk spravy.sk

Firma zaviedla 5- hodinový pracovný deň. Zamestnancom dali ale jednu podmienku!
zdroj: pixabay.com

Firma zaviedla 5- hodinový pracovný deň. Zamestnancom dali ale jednu podmienku!

Viete si predstaviť, že by ste v práci strávili len 5 hodín denne? No bolo by to skvelé, ale samozrejme veľmi nepravdepodobné.

Šéf firmy Lasse Rheingans ale svojím zamestnancom takúto výhodu ponúkol. Malo to však jeden jediný háčik. Jeho zamestnanci sa museli niečoho vzdať. 

Plat zamestnancov a počet dní voľna pritom pri tejto zmene zostal rovnaký. Ľudia teda pracujú menej, ale stále za rovnaký plat. Poďme teda ale k tomu "ALE". Lasse Rheingans vyžaduje od svojich ľudí, aby sa počas pracovnej doby vzdali mobilov a sociálnych sietí. 

Spain Mobile World Congress07972120798576.jpg
TASR/AP

Uvedomuje si, že smartfón a sociálne siete ľudí rozptyľujú a venujú im zbytočne veľa času, ktorý by mohli investovať do práce. Rovnako zamestnancom prehovoril do duše vo veci zbytočného postávania v kuchynke a k vedenou zbytočne dlhých porád, či pracovných stretnutí. Pracovné stretnutia a porady môžu trvať maximálne 15 minút.

Ak to zamestnanci príjmu, strávia tak v práci omnoho menej času a ocitnú sa skôr doma pri rodine, alebo sa môžu venovať priateľom a koníčkom. 

Prečo?

Pýtate sa, ako k vedenie spoločnosti prišlo k tomuto kroku? Vychádzali zo štúdie, ktorá zistila, že ak sú ľudia v rovnakej miestnosti ako akýkoľvek smartfón (aj ten, ktorý nie je zapnutý a nie je ich), ich základná inteligencia, pamäť a pozornosť sa znižujú.

Vedci to vysvetľujú tak, že si ľudia vypestujú akýsi emocionálny vzťah k mobilom, a preto majú o ne neustály záujem. 

zdroj: wsj.com

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia