spravy.sk spravy.sk

Chlpatý jednorožec. Psík sa narodil s chvostíkom na čele
zdroj: facebook.com

Chlpatý jednorožec. Psík sa narodil s chvostíkom na čele

Tak ten je doslova na zjedenie!

V americkom mestečku Jackson (štát Missouri) našli pracovníci neziskovej organizácii Mac's Mission na ulici malé šteniatko. Túlalo sa v prítomnosti dospelého psa, zrejme jeho otca. Našli ho mierne podchladené s omrzlinami na labkách, ale našťastie prežilo.

Šteniatko sa mohlo zaradiť do skupiny ostatných najdúchov, no nestalo sa tak. Každému je jasné, prečo. Psíkovi totiž na čele narástol chvostík. Práve vďaka tomuto výrastku dostal meno Narval (pôvodne je to jednorohý morský cicavec).

facebook.com

Je to zdravé šteniatko a jeho výrastok na hlave mu nespôsobuje žiadne problémy. Okrem neho má aj normálny chvost, s ktorým vždy vrtí, keď sa hrá. Chvostík medzi očami mu pracovníci organizácie neodstránia, pretože ho robí jedinečným.

Zatiaľ nemá žiadneho majiteľa, ale veria, že vďaka jeho jedinečnosti niekomu padne do oka. Aj keď si veľmi dobre uvedomujú, že ľudia často nemajú záujem o akési "pokazené kusy". Znie to drsne, no je to tak. 

Narval je ale tak čarovný, že sa ho to týkať snáď nebude. 

Profesorka na univerzite v Pensylvánii Margret Casal objasnila dôvod, prečo má psík na hlave druhý chvostík. Chvost medzi očami je pravdepodobne jeho parazitické dvojča

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia