spravy.sk spravy.sk

Kontroverzné laboratórium v Nemecku zatvoria! Aktivistom sa podarilo vyslobodiť všetky mučené zvieratá!
zdroj: video

Kontroverzné laboratórium v Nemecku zatvoria! Aktivistom sa podarilo vyslobodiť všetky mučené zvieratá!

Pred pár týždňami sme vám priniesli video z nemeckého laboratória, v ktorom testujú rôzne toxické látky na bezbranných zvieratách. Zo záberov musel každému behať mráz po chrbte.

Nehumánnosť a necitlivosť "vedcov" vyprovokovala aktivistov doslova k nadľudskému výkonu. Aktivisti sa do spoločnosti dostali vďaka verejnému inzerátu koncom roka 2018. Pokúšali sa to urobiť už v roku 2013, no nepodarilo sa. „Od decembra 2O18 do marca 2019 pracoval v laboratóriu tajný vyšetrovateľ,“ povedal Friedrich Mülln z organizácie bojujúcou za práva zvierat Soko Tierschutz a Cruelty Free International. Aktivisti sa naozaj posnažili a výsledky sa dostavili veľmi rýchlo. 

video

Laboratórium oficiálne zatvoria! "Miesto bude zatvorená a nebudú sa tam konať žiadne ďalšie experimenty na opiciach, psoch, mačkách, ani žiadnych ďalších zvieratách,“ podalo vyjadrenie Soko Tierschutz.

Friedrich Mülln sľúbil, že všetky zvieratá z laboratória umiestnia na miesta, kde už nikdy nebudú trpieť. „Priestor nájdeme každému jednému zvieraťu. Nedovolíme, aby zvieratá, čo roky trpeli, trpeli aj naďalej.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia