spravy.sk spravy.sk

Nádherný projekt, ktorý všetkým priblíži krásy slovenského folklóru. Snažia sa prepojiť tradičnú kultúru so súčasnosťou
zdroj: instagram.com

Nádherný projekt, ktorý všetkým priblíži krásy slovenského folklóru. Snažia sa prepojiť tradičnú kultúru so súčasnosťou

Zuzana, Anna a Eva sú dievčatá, ktoré sa rozhodli odhaliť krásy folklóru na Slovensku a vymysleli si projekt s názvom Slovakfolklore.

Aj keď každá z nich žije v inom kúte sveta, spája ich rodinné puto, no aj láska a rešpekt ku koreňom a slovenskej kultúre. založili si účet #SLOVAKFOLKLORE, ktorý sleduje už takmer 20 000 ľudí, kde pribúdajú nádherné fotografie, ktoré reflektujú folklór z rôznych kútov Slovenska. Zvyky, tradície, kroje, bežné situácie, ktoré sa dialo v domovoch pred desiatkami rokov. Z ich fotiek srší radosť, šťastie, farebnosť a pozitívna energia. 

Najnovšie sa rozhodli pracovať aj na novom video projekte Show me Slovakia by Slovakfolklore. Rozhodli sa Slovákom a samozrejme nielen im, priblížiť jedenásť lokalít prostredníctvom ich tradícií. Pôjde o netradičné cestovateľské zábery doplnené našou ľudovou kultúrou charakteristickou pre jednotlivé miesta vo videu.

"Ľudová kultúra je úzko spojená s históriou. Pod pojmom Slovenský folklór si dokáže každý človek predstaviť bryndzové halušky, drevenicu, alebo zvuk fujary. Folklór na Slovensku je však omnoho viac. Je to vec, ktorá dodnes spája ľudí, vytvára umenie a neustále sa vyvíja. Slovakfolklore sa snaží prepojiť tradičnú kultúru so súčasnosťou a práve preto vznikol náš zatiaľ najväčší projekt: SHOW ME SLOVAKIA BY SLOVAKFOLKLORE."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia