spravy.sk spravy.sk

Môžme sa učiť anatómiu. Cyklista zverejnil snímku svojej nohy po príchode do cieľa
zdroj: instagram.com

Môžme sa učiť anatómiu. Cyklista zverejnil snímku svojej nohy po príchode do cieľa

Dlhé kilometre šliapania do pedálov, veľakrát v náročných kopcoch, tie dokážu cyklistov poriadne vyžmýkať a neostane v nich ani kvapka vody.

Slovinský cyklista Janez Brajkovič zverejnil na svojom Instagrame fotku, ktorá to dokazuje, a z ktorej jemne desí. Janez sa vrátil do profesionálnej cyklistiky po 10- mesačnej dopingovej pauze.

V roku 2004 sa stal majstrom sveta v časovke do 23 rokov a bol považovaný za obrovský talent. Cyklista však bojoval s príjmom potravy, čomu pripisuje aj pozitívny dopingový test.

Kvôli bulímii mohol konzumovať len špeciálne upravené jedlo a zakázaný potravinový doplnok bol súčasťou jedla, ktoré mohol prijímať. Trest prijal a celé mesiace sa súťažne nikde nepredstavil. 

V pretekoch Okolo Chorvátska nakoniec skončil na 38. mieste. Po pretekoch zverejnil fotku svojej nohy. Športová lekárka Natasa Desnica však laikov upokojuje: „Ich nohy boli neuveriteľne tenké, bez podkožného tuku a dehydratované, takže bolo možné vidieť každú kosť ako žily na tvári či tele. Svalstvo ste videli ako v atlase anatómie."

zdroj: 9gag.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia