spravy.sk spravy.sk

Kaskádovité kúpele ako vystrihnuté z rozprávky. Toto miesto skutočne exituje a nie je tak ďaleko!
zdroj: instagram.com

Kaskádovité kúpele ako vystrihnuté z rozprávky. Toto miesto skutočne exituje a nie je tak ďaleko!

Ak hľadáte kúsok raja na zemi, nemusíte chodiť až tak ďaleko. Stačí navštíviť provinciu Grosseto v Taliansku. Rozkladajú sa tam totiž prírodné terasovité termálne kúpele, ktoré vyzerajú ako z rozprávky.

Terme di Saturnia sa nachádzajú na krátere sopečného pôvodu. Dažďová voda putuje približne štyridsaťročnou cestou z útrob Monte Amiata a po kvapkách sa filtruje cez mikrotrhliny kavernového vápenca. Čistá pramenitá voda obohatená o vysokú koncentráciu plynov a minerálnych solí sa zhromažďuje vo veľkom termálnom bazéne s konštantnou teplotou 37,5 ° C.

V areáli kúpeľov Terme di Saturnia nájdete relaxačný kútik so štyrmi termálnymi prameňmi, vodopádmi, vírivkami, vodnými tokmi teplej a studenej vody, kúpeľným butikom ponúkajúcim celú škálu zdravotných a kozmetických výrobkov a kúpeľnou kaviarňou. Tu sa môžete jednoducho namočiť a vychutnať si teplo sírnej pary.

Oddych v takejto vode zlepšuje dýchanie a zvyšuje pľúcnu ventiláciu, lieči rôzne choroby pokožky, má vazodilatačný účinok na kardiovaskulárny a dýchací systém, ktorý znižuje arteriálny tlak.

Hovorí sa, že termálne pramene vyvierajú z miesta, kde udrel blesk, ktorý spustil Jupiter a ktorý sa hneval na svojho otca Saturna. Saturn, tyran, ktorého Olympus zosadil svojím vlastným synom, skončil putovaním podľa grécko-rímskej mytológie na talianskom polostrove a potom sa zastavil v divokej, ale krásnej Maremme.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia