spravy.sk spravy.sk

Boeser podpísal s Canucks nový trojročný kontrakt
zdroj: TASR/AP

Boeser podpísal s Canucks nový trojročný kontrakt

Americký hokejista Brock Boeser sa ako obmedzený voľný hráč napokon dohodol s klubom NHL Vancouver Canucks na novom kontrakte. Dvadsaťdvaročný krídelník krátko po otvorení predsezónneho kempu našiel spoločnú reč s predstaviteľmi "kosatiek" a podpísal trojročnú zmluvu na 17,625 milióna dolárov.

Boeserovi vypršala po minulej sezóne nováčikovská zmluva, no rokovania s kanadským klubom o predĺžení spolupráce dlho viazli. Po niekoľkomesačných "naťahovačkách" sa napokon strany dohodli, kontrakt mu garantuje ročne v priemere 5,875 milióna USD. 

"Som šťastný, že som späť. Nemôžem sa dočkať chvíle, keď znovu vykorčuľujem na ľad. Vidíme sa čoskoro,"
uviedol Boeser na Instagrame, kde zavesil svoju fotografiu v drese Canucks. Spokojný bol aj generálny manažér klubu Jim Benning. "Som mimoriadne nadšený. Pracovali sme na tom tri až štyri mesiace, nakoniec sme zistili, že sa skôr dohodneme na kratšom kontrakte. Brock patrí do mladého jadra hráčov, okolo ktorého chceme budovať náš tím," uviedol pre zámorské médiá. 

Boeser bol v sezóne 2017/2018 finalista na zisk Calderovej trofeje pre najlepšieho nováčika súťaže a zároveň účastník exhibície All Stars. V minulom ročníku bol s 56 bodmi (26+30) v 69 zápasoch tretí najproduktívnejší hráč tímu po Eliasovi Petterssonovi a Bo Horvatovi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Hokej

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia