spravy.sk spravy.sk

Bardejovčan si patanetoval niečo, čo by potešilo každého jedného psíčkara
zdroj: facebook.com

Bardejovčan si patanetoval niečo, čo by potešilo každého jedného psíčkara

Aké jednoduché a účinné.

V mestách, ale už na dedinách je problém nájsť kúsok miesta, kde môžu psíčkari vybehnúť so svojimi miláčikmi a nechať ich pokojne vyšpiniť. Ľudia, ktorí nemajú psíka vždy statočne gúľajú očami a kývajú hlavami nad tým, keď majiteľ zbiera po psíkovi exkrementy. 

Mladý Bardejovčan Dušan Marinko ale vymyslel niečo, čo ocení každý. Sú to tzv. toalety pre psíkov. So svojím tímom sa chopil šance vyplniť dieru na trhu a založili firmu ECO DOG TOILET GROUP. "Prvotným impulzom boli problémy spojené so psími exkrementami, ktoré sú oveľa vážnejšie, ako si mnohí z nás uvedomujú. Nikde inde na svete som neobjavil žiadne riešenie, aké som plánoval, čo ma ešte viac motivovalo naplno sa pustiť do tohto projektu."

Celých 18 rokov trvalo, kým vymysleli koncept, kým skonštruovali účinnú toaletu a kým ju implementovali do parkov mestách. 

Ako teda tieto verejné psie toalety fungujú? Je to miesto, kde sa psík môže vycikať, aj vyšpiniť. Toaleta totiž rieši problém aj s močom psíkov, aby nemusel končiť na rohoch domov, na kvetoch, stĺpoch, či lavičkách. 

Ako ale zaistili, že psík urobí potrebu presne tam, kde chcú? No veľmi jednoducho. Toto miesto totiž obsahuje feromóny, ktoré psa priťahujú a nabádajú k vykonaniu potreby.

Moč psíka sa filtruje do nezávadnej tekutiny, ktorá sa vymieňa každé 3 mesiace, a tuhý exkrement vyhodí majiteľ psa do koša. Vedľa koša sa samozrejme nachádza lopatka, aj vrecká. A hotovo! 

Aktuálne takéto "záchodíky" nájdete vo viacerých slovenských mestách, ako je Bratislava – Vrakuňa, Senec, Levice, Veľký Meder a ďalšie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia