spravy.sk spravy.sk

Katolícka škola vyradila z knižnice všetky knihy o Harry Potterovi. Vraj by jej žiaci mohli vyčarovať zlých duchov
zdroj: TASR/AP

Katolícka škola vyradila z knižnice všetky knihy o Harry Potterovi. Vraj by jej žiaci mohli vyčarovať zlých duchov

Harry Potter je názov série fantasy knižiek o mladom čarodejníckom učňovi napísaných britskou autorkou J. K. Rowlingovou. Následne bolo podľa týchto knižiek vytvorených niekoľko filmov a počítačových hier. Toto ale vie každý a každý vie, že Harry Potter sa do dejín literatúry zapísal hrubými písmenami.

Nie každý sa však stotožňuje s týmto príbehom plným kúzel a zaklínadiel. Študenti v katolíckej škole St. Edward v Nashville si už nebudú môcť v svojej školskej knižnici len tak prečítať pár riadkov z tohto knižného bestselleru. 

Táto škola je totiž katolícka a reverend sa domnieva, že ich žiaci by takúto literatúru čítať nemali. 

TASR/AP

Nepáči sa mu, že knihy sú plné kúzel a zaklínadiel. Podľa neho môžu mať na študentov zlý vplyv. „V knihách sa nachádzajú dobré aj zlé kúzla a kliatby – ide o skutočné zaklínadlá, pri ktorých po prečítaní človek riskuje, že vyvolá zlých duchov do svojej reality.“

Reverend svoje rozhodnutie obhajuje tým, že sa radil dokonca s exorcistami v Spojených štátoch a v Ríme, ktorí zdieľali jeho názor a podporili ho v tom, aby knihy z knižnice zmizli. 

TASR/AP

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia