spravy.sk spravy.sk

Malý chlapček s autizmom sa bál prvého školského dňa. Zachránil ho jeho nový spolužiak
zdroj: facebook.com

Malý chlapček s autizmom sa bál prvého školského dňa. Zachránil ho jeho nový spolužiak

Dnes máme prvý školský deň a tento deň vie byť pre deti poriadne stresujúci, hlavne ak ide o deti, ktoré brány školy prekročia prvýkrát.

Malý 8- ročný Christian išiel rovnako prvý deň do školy. Sprevádzala ho jeho mamka Courtney Moore, ktorá bola na svojho syna nesmierne pyšná. Nečakala však, že už v prvý deň sa jej synček zachová veľmi kolektívne. 

Christian si totiž všimol, že za rohom stojí plačúci chlapec. Samozrejme on na prvý pohľad nevedel, čo mu je, a prečo plače. Connor trpí autizmom a emocionálne prvý deň  v škole absolútne nezvládal. Christian ho bez slova vzal za ruku a snažil sa ho upokojiť. Plač sa za malú chvíľu zmenil na smiech.

Táto milá situácia sa stala už pred pár týždňami. Odvtedy ju zdieľali tisícky ľudí, nakoľko vyjadruje to, ako by sa mali deti k sebe vzájomne správať. Od tohto dňa sa z chlapcov stali nerozluční kamaráti a Christian pomáha Connorovi v každej situácii. 

Celá situácia sa k mame malého Connora dostala omnoho neskôr. Ani netušila, čo sa udialo a akého kamaráta si jej syn našiel: „Nezáleží na farbe pleti, nezáleží na pohlaví, nezáleží na zdravotnom postihnutí, nezáleží na ničom z toho, stačí byť milý, otvoriť svoje srdce. To je to, čo v tomto svete potrebujeme.“

zdroj: kake.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia