spravy.sk spravy.sk

Chyby, ktorých sa dopúšťame pri starostlivosti o pokožku
zdroj: shutterstock.com

Chyby, ktorých sa dopúšťame pri starostlivosti o pokožku

Koža je dôležitý orgán, ktorý chráni naše telo pred baktériami a vírusmi. Napriek tomu, že je to jeden z najdôležitejších orgánov nášho tela, jeho starostlivosti venujeme minimum času a pozornosti. Okrem ochrany pred baktériami a vírusmi udržuje optimálnu hladinu vody a pomáha regulovať telesnú teplotu.

Viete ale, aké chyby robíme pri starostlivosti o pokožku?

Sprchujeme sa pod horúcim prúdom vody

V zimných mesiacoch, kedy nám je neutrále zima, sa tešíme po práci do sprchy. Problémom však je, že si namiesto vlažnej vody púšťame horúcu vodu. Ak milujete ten pocit, keď vám na pokožku prúdi horúca voda, musíte si uvedomiť, že práve horúci prúd vody extrémne dráždi pokožku. Horúca voda pokožku extrémne vysušuje. Najmä atopici by si mali dávať pozor na vhodnú teplotu vody. Skúste sa preto sprchovať v „letnej“ vode – nie v príliš teplej, no zároveň v nie príliš studenej vode.

Nevenujeme pozornosť odličovaniu pokožky

Najmä, keď sa vrátime zo zábavy, z diskotéky, nemyslíme na čistenie pleti. Pokožka je detoxikačný orgán, ktorý sa počas noci zbavuje toxických látok. Ak jej neumožníme detoxikovať telo od nebezpečných látok, ráno sa nám na tvári objaví akné. Určite sa vám párkrát stalo, že keď ste si večer neodlíčili pleť, ráno ste mali tvár posiatu novými hnisavými vyrážkami. Čierne bodky a hnisavé vyrážky sú veľmi nepríjemné a pasujú sa s nimi nielen dievčatá v tínedžerskom veku, ale aj mladé ženy okolo 25. Na oči a pleť používajte rozdielne tampóny a uprednostňujte skôr prírodné odličovacie prostriedky. Aby pleť vyzerala zdravo a sviežo, vyskúšajte peeling.

Nepoužívame krémy vhodné na typ pleti

Pri kupovaní krémov na tvár sa riadime predovšetkým značkou a nízkou cenou. Ak chceme, aby bola pleť na tvári zdravá a svieža, mali by sme si kupovať krémy, ktorú sú vhodné pre náš typ pleti. Pleť delíme na tieto typy – normálnu, suchú, zmiešanú a mastnú. Ktorý typ pleti máte?

Okrem denných krémov by nemali chýbať ani kvalitné nočné krémy, ktoré pomáhajú pleti počas noci regenerovať a dokonale ju vyživujú.

To naše slávne vytláčanie!

Na vytláčanie čiernych bodiek a hnisavých vyrážok má slabosť azda každá žena, no neuvedomuje si, že práve vytláčaním hnisavých vyrážok svojej pleti ešte viac škodí. Nielenže opätovným vytláčaním na rovnakom mieste zvyšujeme riziko vzniku jaziev, ale aj nepriamo rozširujeme akné po celej tvári. Baktérie nepriamo rozširujeme po celej tvári, čím zväčšujeme hnisavé ložiská.
Vyhnite sa vytláčaniu a použite skôr prípravky, ktoré vysušujú akné. Jedná sa o roll-on pleťové séra, ktoré majú prírodné zloženie.

Vhodné prípravky na akné a na pokožku nájdete v známom e-shope Deliashop.sk. Nájdete tu prípravky na líčenie, tvár, telo, vlasy a nechty.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia