spravy.sk spravy.sk

Obce Babie a Pavlovce vo Vranovskom okrese bojujú s povodňou
zdroj: TASR

Obce Babie a Pavlovce vo Vranovskom okrese bojujú s povodňou

Následkom prívalových dažďov, ktoré na severovýchode Slovenska trvajú od utorka (13. 8.) večera, je v dvoch obciach okresu Vranov nad Topľou vyhlásená povodňová aktivita. V obci Babie je to druhý stupeň, v Pavlovciach tretí stupeň povodňovej aktivity. TASR o tom informoval vedúci odboru krízového riadenia vranovského okresného úradu Pavol Molčan.

Prívalové dažde napáchali v obci Pavlovce podľa jeho slov hneď niekoľko škôd. Došlo tu k zaplaveniu rodinných domov, zničeniu 200 metrov miestnej komunikácie. Podmylo a poškodilo tu i cestu III. triedy, bola narušená statika mosta cez Medziansky potok. Miestne komunikácie sú pokryté nánosmi bahna.

V obci Babie sa pasujú s podmytou a poškodenou cestou III. triedy, poškodenou krajnicou na miestnej komunikácii i s nánosmi bahna na nej a upchatými priepustmi. Ako Molčan ďalej uviedol, dažde tiež poškodili reguláciu miestneho potoka a zaplavili studňu pri materskej škole.

Podľa Molčanových slov odbor krízového riadenia nepretržite monitoruje situáciu v celom okrese, poskytuje metodickú pomoc starostom obcí a súčinnosť pri vykonávaní záchranných prác v obciach postihnutých povodňou.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia