spravy.sk spravy.sk

Žene amputovali všetky končatiny len preto, že ju oblizol vlastný pes. Čo sa stalo?
zdroj: pixabay.com

Žene amputovali všetky končatiny len preto, že ju oblizol vlastný pes. Čo sa stalo?

Marie Trainer z Ohia si ani v tom najhoršom sne nepredstavovala, že kvôli svojmu domácemu miláčikovi príde takmer o život. No takmer sa to stalo.

Marie sa totiž svojím psíkom nechala oblizovať, čo sa jej stalo takmer osudným. Podľa jej slov sa akosi necítila dobre a zvýšila sa jej teplota, tak sa rozhodla vyhľadať lekársku pomoc. Nechali si ju v nemocnici. Krátko na to dostala infekciu krvi a upadla do kómy, v ktorej bola až 10 dní. 

Keď sa prebudila, čakal ju obrovský šok. Mala čiastočne amputované všetky 4 končatiny. Lekári jej oznámili, že infekcia bola taká agresívna, že to museli urobiť, inak by zomrela. 

psík
psík (TASR)

Čo sa vlastne stalo?

Lekári pomocou testov zistili, že infekcia s najväčšou pravdepodobnosťou pochádzala zo slín jej vlastného psa. V psích slinách je totiž okrem iného aj baktéria capnocytophaga. Telo drvivej väčšiny ľudí na túto baktériu nezareaguje nijak, u Marie to bolo ale všetko inak. Baktéria jej oslabila imunitný systém natoľko, že dostala sepsu. „Bolo veľmi ťažké zistiť, že museli odstrániť moje nohy aj ruky. Len preto, že ma oblízali moje psy. Moje psy ma oblizujú neustále.“

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia