spravy.sk spravy.sk

Babička nikdy v živote nevidela oceán, ani hory. Tak s ňou jej vnuk precestoval 40 000 km, aby to napravil
zdroj: instagram.com

Babička nikdy v živote nevidela oceán, ani hory. Tak s ňou jej vnuk precestoval 40 000 km, aby to napravil

Na niektoré veci v živote akosi neostáva čas.

Joy Ryan má 89 rokov a žije si svoj život v Ohiu. Počas svojho života vychovávala troch synov, ktorí jej však vo veľmi mladom veku zomreli. Všetci žili v skromných pomeroch a neostávali jej financie na cestovanie a spoznávanie sveta. Až prišiel moment, ktorý to všetko zmenil. 

Brad je vnuk babičky Joy a pri jednej návšteve jej kvetnato opisoval svoje dobrodružné zážitky z ciest. Babička sa s ním tešila, no vypadlo z nej, že ona nikdy nevidela oceán, ani hory. 

Brad jej navrhol, či by s ním neabsolvovala cestovateľské dobrodružstvo. Aj napriek svojmu veku nezaváhala ani na sekundu a prikývla. Spoločné dobrodružstvo odštartovali pred štyrmi rokmi. Odvtedy navštívili 29 rôznych národných parkov a spolu precestovali viac ako 40 000 kilometrov.

Spoločne prešli všetkých 61 národných parkov USA.

Čas, ktorý Brad strávil s babičkou, mu zmenil pohľad na bežné veci, ale aj na svet. „Keď som videl, ako sa moja stará mama každé ráno zobudí a poďakuje za svoj život, spomalil som a videl som mnohé veci úplne inak.“

Brad tak vyzýva všetkých mladých ľudí, aby trávili viac času so svojimi starými rodičmi, pretože sa od nich skutočne veľa naučia. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia