Spravy.sk Spravy.sk

Polícia nebude vyšetrovať SMS komunikáciu Šufliarskeho a Kočnera
zdroj: TASR

Polícia nebude vyšetrovať SMS komunikáciu Šufliarskeho a Kočnera

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) nebude vyšetrovať komunikáciu prokurátora Petra Šufliarskeho a Mariana K., ktorý je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka. TASR to potvrdila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. Informoval o tom portál Aktuality.sk.

Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky NAKA vec odmietol "keďže neboli zistené také skutočnosti, ktoré by preukazovali trestno-právnu zodpovednosť a naplnenie obligatórnych znakov skutkovej podstaty niektorého z trestných činov, priestupkov alebo disciplinárnych deliktov", uvádza sa v stanovisku polície.    

Elektronická komunikácia medzi niekdajším prvým námestníkom generálneho prokurátora Petrom Šufliarskym a obvineným Marianom K. unikla z vyšetrovacieho spisu vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.       

Šufliarsky  po medializácii jeho komunikácie s podnikateľom Marianom K. z funkcie prvého námestníka generálneho prokurátora odišiel, na prokuratúre však zostal. Šufliarsky potvrdil, že si písali od januára do júla 2017. Svoje odpovede označil za prejav slušnosti a profesionality.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac