spravy.sk spravy.sk

Na slovo "influencer" bol už alergický. Pýtali zmrzlinu zadarmo, preto pre nich ceny zmrzlinár zdvojnásobil
zdroj: instagram.com

Na slovo "influencer" bol už alergický. Pýtali zmrzlinu zadarmo, preto pre nich ceny zmrzlinár zdvojnásobil

Influencer - pomenovanie, ktorému niektorí ani nerozumejú, iní majú z neho husiu kožu. Laicky by sa dalo povedať, že ide o človeka, ktorý má vplyv na iných ľudí. Momentálne sú v marketingu žiadanými ľuďmi, pretože dokážu predať hocičo.

Majiteľ zmrzlinového karavánu v Los Angeles ale pre svoj obchod týchto ľudí nevyužíva, ba naopak, neznáša ich! Mnoho influencerov si totiž myslí, že tisíce, či desaťtisíce followerov im zabezpečia všetko bezplatne. Takto to ale nefunguje a slušnosť by mala ostať na prvom mieste. 

Zmrzlinárovi začali liezť poriadne na nervy, pretože si bez kúska hanby pýtali jeho zmrzlinu zadarmo, vraj za fotku. Joe Nicchi ale všetky tieto ponuky odmietal, no trpezlivosť mu došla, keď dostal od jedného z influencerov trúfalý e-mail. "Dostal som požiadavku urobiť víkendovú párty pre 300 ľudí a na oplátku by som dostal označenie na Instagrame, resp. slovo "viditeľnosť", ktoré milujú používať. Nemôžem to robiť, nemôžem pracovať zadarmo," povedal Nicchi.

Joe sa rozhodol s tými drzáňmi zatočiť a zaviedol jedno pravidlo. Každý, kto požiada o zmrzlinu zdarma, musí zaplatiť dvojnásobok. Zmrzlináreň toto pravidlo zverejnila kde inde, ako na svojom Instagrame: "Influenceri musia platiť dvojnásobne."

"Naozaj nás nezaujíma, či si influencer a koľko followerov máš. Nikdy ti nedáme zmrzlinu zdarma výmenou za príspevok na tvojom profile. Je to reálne vec za 4 doláre. Nuž, teraz je to pre teba za 8 dolárov." Na konci príspevku pridali hashtag v znení: "Influenceri sú nechutní."

Po zverejnení tohto "protiinfluencerského" pravidla zmrzlinárni virtuálne tlieskalo mnoho ľudí. Napokon, táto prevádzka ani reklamu od Instagramerov nepotrebuje, pretože jej produkty hovoria samé za seba a každý deň sa pred ňou tvoria rady.

zdroj: vice.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia