spravy.sk spravy.sk

Petr Sýkora ukončil kariéru, v Pardubiciach bude pracovať s mládežou
zdroj: hcdynamo.cz

Petr Sýkora ukončil kariéru, v Pardubiciach bude pracovať s mládežou

Po osemnástich sezónach v drese Dynama Pardubice sa Petr Sýkora rozhodol ukončiť profesionálnu hokejovú kariéru. V štruktúrach českého klubu zostane a plánuje sa venovať mládežníckym tímom.

Tridsaťdeväťnásobný český reprezentant nezažil s Pardubicami príliš vydarenú sezónu, na jej konci však bola úspešná baráž, ktorá znamenala záchranu v najvyššej súťaži. "Cítil som, že prišiel správny čas na uzavretie jednej hokejovej kapitoly. Chcel by som sa poďakovať vedeniu klubu sa prejavenú dôveru a tiež fanúšikom za podporu. Teším sa na ďalšiu prácu v Dyname. Budem maximálne nápomocný pri výchove našej mládeže," uviedol 40-ročný Sýkora pre oficiálnu klubovú stránku.   

Sýkora odohral prevažnú časť kariéry v drese Pardubíc. V 919 extraligových zápasoch vrátane baráže si pripísal 385 gólov a 268 asistencií. V roku 1997 ho do zámorskej NHL draftoval Detroit Red Wings v treťom kole z celkového 76. miesta. V profilige debutoval o dva roky neskôr v drese Nashvillu Predators, kde však odohral len dve stretnutia a zvyšok sezóny absolvoval na farme. V sezóne 2005/2006 odohral desať stretnutí za Washington Capitals s bilanciou 2 góly a 2 asistencie. Poslednú zahraničnú zastávku mal vo švajčiarskom Davose, kde odohral štyri sezóny. V reprezentačnom drese si v 39 vystúpeniach pripísal deväť gólov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Hokej

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia