spravy.sk spravy.sk

Realizačný tím Michaloviec sa rozrastá, prichádza známe meno
zdroj: TASR

Realizačný tím Michaloviec sa rozrastá, prichádza známe meno

Vedenie nováčika Tipsport ligy HK Dukla Michalovce rozšírilo realizačný tím o trénera brankárov. Tým sa bude venovať bývalý extraligový brankár Imrich Petrík, ktorý sa bude v klube venovať aj mládežníckym tímom. Informovala o tom stránka novinyzemplina.sk.

Bývalý brankár, ktorý sa v sezóne 2008/2009 objavil aj v reprezentácii, bude pôsobiť v rodnom meste. "Vnímam to ako obrovskú príležitosť v trénerskej kariére. Mládeži som sa dlhodobo venoval v Prešove, takže toto pre mňa nebude nové. Ukazuje sa, že v Michalovciach sa hokej robí na dobrej úrovni. Mládež každý rok napreduje a teraz sa podarilo Dukle postúpiť do najvyššej súťaže. Michalovčania prvýkrát uvidia slovenskú špičku. Som rád, že sa to Dukle podarilo. Bol by som však rád, keby takto napredovali aj ďalšie družstvá z východu Slovenska,“ poznamenal.

Imrich Petrík pôsobil v najvyššej slovenskej súťaži v rokoch 2004-2010. Obliekal v nej dresy Martina, Košíc, Žiliny a Banskej Bystrice. V sezóne 2008/2009 sa objavil aj v reprezentačnom drese, bol aj blízko k účasti na MS vo Švajčiarsku, napokon sa však nedostal na konečnú súpisku.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Hokej

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia