spravy.sk spravy.sk

Odkaz pre Ronalda: "Zato, čo si urobil, si zaslúžiš trest!"

Odkaz pre Ronalda: "Zato, čo si urobil, si zaslúžiš trest!"

3-18055c6c040729fdc97dc6b0e745238f946d0a85.jpg

Aj profesionálny futbalista je len človek. Každý môže mať zlý deň a každému môžu puknúť nervy. Profesionalita športovca si však vyžaduje dicsiplínu a príslušnú dávku nadhľadu. Preto 
držiteľa Zlatej lopty 
po rekacii na červenú kartu odcudzujú aj futbalisti a žiadajú trest. 

Útočník španielskeho futbalového klubu FC Barcelona Neymar v reakcii na červenú kartu kolegu Cristiana Ronalda z konkurenčného Realu Madrid uviedol, že hráči sú často vyprovokovaní, no v prípade oplatenia musia očakávať trest. "Je jednoduché hovoriť o tých, ktorí tu nie sú. Všetci hráči sú tomu vystavení. Je to zlé, negatívne. Nemôže to robiť a myslím si, že by ho za to mali potrestať. Je to však ťažké, pretože často dochádza k provokáciám a môže sa stať to, čo Zidanovi. Musí nad tým psychicky popracovať. Neviem, aký trest by mal dostať."

Zinedine Zidane
v roku 2006 počas finále Majstrovstiev sveta stratil hlavu a nechal sa vyprovokovať od talianskeho hráča Materazziho. Hlavou ho vtedy udrel do hrude a hráča zrazil na zem. Zidane vtedy dostal od disciplinárnej komisie pokutu 7 500 frankov a zákaz nastúpu na tri súťažné zápasy. V tomto prípade dostal pokutu aj Materazzi, a to 5 000 frankov, zato, že ho vyprovokoval. 

marco-materazzi-zinedine-zidane-600.jpgZdroj foto: spox.com

Neymar na tlačovke po boku Javiera Fausa pokračoval: "Nepracujem pre Súťažný výbor. Neviem. Je to rozhodnutie Komisie. Myslím len na svoj tím, na našu hru a o tom ako trénujeme. Nerád hovorím o iných tímoch. Ak by som pracoval v Komisii, povedal by som vám, koľko zápasový trest by som mu dal."

3-bf823fc045408989f617eab1d82cf7de27b816c5.jpg


Portugalský reprezentant v službách Realu Madrid videl v stretnutí s Cordobou červenú kartu. V závere duelu kopol obrancu Edimara a ďalšieho z hráčov súpera, ktorý do neho rukami strčil, zasiahol do tváre. Cristiano Ronaldo sa všetkým ospravedlnil prostredníctvom internetovej sociálnej siete Twitter.


Zdroj TASR

mc

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia