spravy.sk spravy.sk

Vedeli ste že, škaredí ľudia zarábajú viac? Vaša krása sa vám teda nemusí "vyplatiť"
zdroj: pixabay.com

Vedeli ste že, škaredí ľudia zarábajú viac? Vaša krása sa vám teda nemusí "vyplatiť"

Krásni ľudia majú pravdepodobne ľahší život - sú šťastnejší, majú viac možností, či viac priateľov. Pravdepodobne... Ale najnovšia štúdia tvrdí, že "krása" sa ľuďom akosi nemusí vyplatiť, hlavne ak sa zameriame na ich platy.

Dvaja odborníci z University of Massachusetts a London School of Economics and Political Science analyzovali dáta získané od 20 000 mladých Američanov vo veku 16 až 29 rokov. Zistili, že "nepríťažlivosť" nám môže byť výnosná, aspoň čo sa týka výšky mzdy. 

Vedci totiž vzali do úvahy v skúmaní tejto úmery aj iné črty, ako napríklad zdravie a inteligencia. Výsledky ukázali, že ľudia, ktorí boli viac svedomití, extrovertnejší a menej neurotickí, získali viac ako ostatní.

pixabay.com

Rovnako prišli k záveru, že tí, ktorí boli označení ako „very unattractive“ (prekl. veľmi neatraktívni) vyšli v závere spomedzi ďalších opýtaných ako tí, ktorí zarábajú najlepšie. Ostatné vlastnosti ako otvorenosť, svedomitosť a inteligencia totižto nad fyzickým vzhľadom značne prevyšovali.

Alex Fradera vysvetlil, že neatraktívni ľudia s nízkou otvorenosťou sú viac oddaní svojej téme a práci. Jednoducho ich nerozptyľuje záujem o ich osobu, čo sa týka "povrchnej" krásy. Viac sa tak sústredia na prácu, než na okolie, a tým ich zárobky siahajú oveľa vyššie. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia